Alo Bilet

0216 4111110

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İNTERNET BİLET REHBERİ

 

Uçak Bileti Nasıl Satın Alabilirim ? İnternetbilet.com üzerinden yolculuk yapmak istediğiniz yere ,bilet rezervasyonu yaptırabilir ve bilet satın alabilirsiniz. İnternetbilet.com ana sayfada bulunan bilet arama motorundan 500 havayolu firması arasında karşılaştırmalı olarak en uygun seçeneği size sunar . İsterseniz uçuş tercihinizi aynı ekranda bulunan yolcu bilgileri ve ödeme bilgilerini girerek kolayca satın alabilir veya uçuşunuzu rezervasyon seçeneğiyle geçici olarak bekletebilirsiniz. .

Uçak Bileti Rezervasyonu Yapma  İnternetbilet.com arama motorundan yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti rezervasyonu yapabilir , bu rezervasyonlarınızı daha sonra satışa dönüştürebilirsiniz.Uçuş arama motoru bölümünde yer alan (İşlem Tipi ) bölümünde ( Rezervasyon ) işaretleyerek istenilen uçuşa rezervasyon yapabilirsiniz.Rezervasyon süresi her havayolunda değişiklik göstermektedir.

Uçak Bileti Rezervasyonunda Değişiklik Yapma  444 3 258 Müşteri Hizmetlerini Arayınız .

Uçak Bileti İptal ve İade Koşulları  444 3 258 Müşteri Hizmetlerini Arayınız

Otobüs Bileti Satın Alma  İnternetbilet.com Üzerinde bulunan otobüs arama motorundan yolculuk güzergahınıza uygun 80 otobüs firması arasında karşılatırma yaptıktan sonra uygun seyahat seçilir , aynı ekranda bulunan kimlik bilgilerinizi ve ödeme bilgilerinizi girerek Otobüs biletinizi satın alabilirsiniz . Bilet numaranız(PNR NO), Sms olarak cep telefonunuza ve mail olarak eposta adresinize gönderilecektir .

Otobüs Bileti Rezervasyon Yapma  İnternetbilet.com arama motorundan yurtiçi otobüs bileti rezervasyonu yapabilir , bu rezervasyonlarınızı daha sonra satışa dönüştürebilirsiniz.Ootbüs arama motoru bölümünde yer alan (İşlem Tipi ) bölümünde ( Rezervasyon ) işaretleyerek istenilen otobüs seferine rezervasyon yapabilirsiniz.Rezervasyon süresi her otobüs firmasında değişiklik göstermektedir. .

Otobüs Bileti Değişiklik Yapma Otobüs biletinizi , arama motorunda bulunan ( PNR ARAMA )bölümde E-bilet (pnr) numaranızı girerek açığa alabilirsiniz . Açığa alınan biletin ücreti 90 gün içerisinde internetbilet.com üzerinden alınacak herhangi bir bilette kullanılabilir . 444 3 258 Müşteri Hizmetlerini Arayınız.

Otobüs Bileti İptal ve İade Koşulları  Otobüs biletinizi , arama motorunda bulunan ( PNR ARAMA )bölümde E-bilet (pnr) numaranızı girerek açığa alabilirsiniz . Açığa alınan biletin ücreti 90 gün içerisinde internetbilet.com üzerinden alınacak herhangi bir bilette kullanılabilir . Ayrıntılı  bilgi için  444 3 258 Müşteri Hizmetlerini Arayınız.

E- bilet ve PNR Numarası Nedir ?  Elektronik uçak bileti eski kağıt şeklindeki uçak biletinden farklı olmayan ve bütün büyük havayolu şirketleri tarafından kullanılan bir uygulama olup , kağıt halindeki bilet olmadan seyahat etme fırsatı verdiği gibi biletinizi unutma ya da kaybetmekten endişe etmenize gerek kalmaz. Satın aldığınız elektronik bilet havayolu şirketinin rezervasyon sistemine kayıtlı olduğundan check-in sırasında yurt içi uçuşlar için geçerli bir kimlik kartı yurt dışı uçuşları için de geçerli bir pasaport ibraz etmeniz halinde uçağınıza kolayca binme imkanı verir. PNR NUMARASI NEDİR ? : Elektronik uçak ve otobüs biletlerinizi aldığınızda online bilet sistemi biletinize ait özel bir numara ve harf tanımlaması yapar . örnek ( PNR : 34RT566 ) Bu verilen kodla biletiniz yanınızda olmasada seyahat edebilirsiniz .Ayrıca biletlerinizde yapılacak değişiklik ve iade işlemlerini ana sayfadaki arama motorun içerisinde bulunan ' PNR ARAMA ' bölümünden size ait pnr numarasıyla yapabilirsiniz.

Charter Uçak Bileti ? Charter Uçuş Nedir ? Tarifeli Uçak seferlerinden farkı nedir ? Charter uçuşları belirlenen tarihlerde belli rotalardan uçuş yaparlar. Charter uçuşları seyahat acentaları havayolundan uçak kiralayarak kendi bünyesinde özel izin alarak uçurur. Biletlerin önceden ayırtılmasına gerek yoktur. Tarifeli seferlere göre daha ekonomik ve seçeneği fazla olan uçuşlardır. Charter uçuşları uçağın uçmasına iki gün kala firmamızdan saat teyidi yaptırmalısınız. Herhangi bir değişiklik olmasına karşın tedbir amaçlı onay almak şarttır.

Mil Puan Kullanım Rehberi .

Telefonla bilet alma 24 Saat açık olan müşteri hizmetleri servisimizle Uçak ve otobüs biletinizi müşteri hizmetleriyle yapacağınız telefon görüşmesiyle satın alabilir veya rezervasyon yaptırabilirsiniz .

3D Kredi Kartı Güvenlik Uygulaması ?   İnternetbilet.com sitesi güvenli ödeme sistemleri kullanmaktadır.Bunlardan en önemlisi 3D Secure( Kart sahibi doğrulama) uygulamasıdır .

3D Secure Güvenlik işleyiş Şekli
: Öncelikle, kart sahiplerinin sisteme kayıt olmaları gerekiyor. Kart sahipleri kayıt olmamış olsa bile mağazaların dolandırılma riski kalmıyor, bu risk kart sahibini doğrulayan bankaya (kartı çıkaran banka) geçiyor. Online alışveriş sırasında işlem akışı aşağıdaki şekilde gerçekleşiyor:
1. Kart sahibi alışverişini tamamlamak için kart bilgilerini tuşlayıp satınalma işlemini başlatıyor.
2. Kart sisteme tanımlı ise kart sahibi banka tarafından açılan web sayfasında kart sahibi bankaya bağlanıyor ve şifresi soruluyor. Kart henüz tanımsız ise işlem akışında bir değişiklik olmuyor.
 3. Kart sahibinin şifresi , banka tarafından doğrulanırsa ödeme işlemi tamamlanıyor. % 100 Güvenli Alışveriş